Карантин: нові виклики чи можливості для впровадження змін в системі підготовки фахівців

09 квітня 2020

Про необхідність радикальних змін в системі вищої освіти говорять давно. В Національному авіаційному університеті вже розроблено концепцію цифрового університету, яка передбачає здійснення освітнього процесу в режимі онлайн. Глобальна проблема, пов’язана пандемією короно вірусу, виявила вміння всіх співробітників найбільш на швидкі зміни в організації навчального процесу найбільш ефективним, для даної ситуації, шляхом впровадження нових технології та інструменти в робочий процес та переходу у віртуальне середовище.

Науково-педагогічні працівники факультету транспорту, менеджменту та логістики активно включилися в процес цифровізації навчального процесу та дистанційного навчання з використанням Google classroom. Цей безкоштовний веб-сервіс дозволяє викладачам вирішити триєдину задачу: закріплення нового матеріалу, оцінювання досягнень студентів та виконання домашніх завдань.

Викладачам і студентам приходиться навчатися в «бойових» умовах, тобто створювати електронні класи (навчальні дисципліни), адаптувати теоретичний матеріал навчальної дисципліни до представлення на електронних дисках, видавати домашні та індивідуальні завдання студентам для відпрацювання практичних і лабораторних занять, отримувати виконані завдання та їх оцінювати.

Ми вже відчули переваги «єдиного вікна», створеного для взаємодії викладачів і студентів в онлайн-просторі. За дуже короткий період часу ми освоїли методику Flipped classroom, або перевернутого уроку, коли основне засвоєння нового матеріалу студентами відбувається вдома.

Наступний крок – це створення інтерактивних курсів і виконання командних завдань, а також  проведення відео конференцій.

Отже, дистанційне навчання піл час карантину стало каталізатором радикальних змін навчального процесу на ФТМЛ. Ми впевнені, що зроблений крок сприятиме підвищенню якості навчання і розвитку компетенцій у використанні сучасних інформаційних технологій в професійній діяльності.

Так, карантин виявився дуже позитивним з приводу можливостей для самоосвіти та саморозвитку як для студентів, так і для викладачів. Дякуючи менеджменту університету за оперативну реакцію, викладачі кафедри швидко та без проблем перешли на дистанційну форму освіти по всім предметам.