Карантин: нові виклики чи можливості для впровадження змін в системі підготовки фахівців

09 квітня 2020
Author :  

 

   Про необхідність радикальних змін в системі вищої освіти говорять давно. В Національному авіаційному університеті вже розроблено концепцію цифрового університету, яка передбачає здійснення освітнього процесу в режимі онлайн. Глобальна проблема, пов’язана пандемією короно вірусу, виявила вміння всіх співробітників найбільш на швидкі зміни в організації навчального процесу найбільш ефективним, для даної ситуації, шляхом впровадження нових технології та інструменти в робочий процес та переходу у віртуальне середовище.  

   Науково-педагогічні працівники факультету транспорту, менеджменту та логістики активно включилися в процес цифровізації навчального процесу та дистанційного навчання з використанням Google classroom. Цей безкоштовний веб-сервіс дозволяє викладачам вирішити триєдину задачу: закріплення нового матеріалу, оцінювання досягнень студентів та виконання домашніх завдань.

   Викладачам і студентам приходиться навчатися в «бойових» умовах, тобто створювати електронні класи (навчальні дисципліни), адаптувати теоретичний матеріал навчальної дисципліни до представлення на електронних дисках, видавати домашні та індивідуальні завдання студентам для відпрацювання практичних і лабораторних занять, отримувати виконані завдання та їх оцінювати.

   Ми вже відчули переваги «єдиного вікна», створеного для взаємодії викладачів і студентів в онлайн-просторі. За дуже короткий період часу ми освоїли методику Flipped classroom, або перевернутого уроку, коли основне засвоєння нового матеріалу студентами відбувається вдома.

   Наступний крок – це створення інтерактивних курсів і виконання командних завдань, а також  проведення відео конференцій.

   Отже, дистанційне навчання піл час карантину стало каталізатором радикальних змін навчального процесу на ФТМЛ. Ми впевнені, що зроблений крок сприятиме підвищенню якості навчання і розвитку компетенцій у використанні сучасних інформаційних технологій в професійній діяльності.

   Так, карантин виявився дуже позитивним з приводу можливостей для самоосвіти та саморозвитку як для студентів, так і для викладачів. Дякуючи менеджменту університету за оперативну реакцію, викладачі кафедри швидко та без проблем перешли на дистанційну форму освіти по всім предметам.

2917 Views
Super User

Нас легко знайти

03058, Київ, пр-т. Любомира Гузара, 1

Корпус 2, каб. 206

Телефон: +38(044) 406-78-41

web: http://ftml.nau.edu.ua/

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…