Логістика - актуально, глобально, віртуально та реально!

28 жовтня 2020

23-24 жовтня 2020 року Національний авіаційний університет на базі кафедри логістики ФТМЛ провів 18-ту Міжнародну науково-практичну конференцію «Проблеми підготовки професійних кадрів з логістики в умовах глобального конкурентного середовища», яка цього року проходила в Інтернет-форматі. В цілому в роботі конференції взяли участь понад 100 учасників, у тому числі представники Італії, Китаю, Молдови, Польщі, Руанди, США та інших країн світу, а також викладачі та студенти з 16 вищих навчальних закладів України. Конференція проводилась під науково-методичним керівництвом завідуючої кафедри логістики Марії Григорак.

Метою конференції є оцінка сучасного стану підготовки бакалаврів, магістрів та кадрів вищої кваліфікації за освітньо-професійною програмою «Логістика», обмін досвідом у розробці та впровадженні інноваційних методів викладання логістичних курсів та підготовки навчально-методичних матеріалів, обговорення основних трендів розвитку логістичної науки і практики. Модераторами пленарного засідання виступили заступник директора Інституту міжнародного співробітництва та освіти НАУ Дмитро Бугайко та доцент кафедри логістики Лідія Савченко.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи НАУ Володимир Харченко, який відзначив актуальність та роль конференції в системі підготовки логістичних кадрів, а також акцентував увагу на перспективах розвитку міжнародного освітньо-наукового партнерства університетів в умовах глобалізації.

Декан факультету транспорту, менеджменту і логістики Оксана Ільєнко привітала учасників конференції, побажала плідних дискусій і висловила сподівання, що цьогорічна конференція відкриває нові можливості для не обмеженого кордонами наукового діалогу та зробить значний внесок у подальше зміцнення відносин кафедри логістики Національного авіаційного університету з вітчизняним логістичним бізнес-середовищем, світовими логістичними школами та сприятиме підвищенню якості освітньо-професійної підготовки українських логістів.

Надзвичайно цікавим та ґрунтовним був виступ ректора Міжнародного університету логістики та транспорту у Вроцлаві (Польща) Марчина Павеска. Його університет є провідним у підготовці польських кадрів з логістики. Марчин Павеска окремо зупинився на 10-річній співпраці з Національним авіаційним університетом та зазначив на перспективах та доцільності розширення взаємодії у навчальній, науковій та методичній діяльності.

Жваву дискусію визвала доповідь заступника директора Інституту міжнародного співробітництва та освіти НАУ Дмитра Бугайка, яку було присвячено проактивному управлінню  ризикам у сфері цивільної авіації. Розглядалися різні сценарії розвитку галузі в умовах пандемії COVID-19, та шляхи протидії її наслідкам.

Завідувач кафедри маркетингу і логістики Національного університету «Львівська політехніка» Євген Крикавський виклав своє бачення тенденцій та перспектив розвитку логістики в Україні.

Високий статус конференції було підтверджено участю в ній одного з засновників логістики на теренах СРСР та далі на пострадянському просторі професора Леоніда Міротіна. Він виступив з власним баченням базової термінології, понять логістики.

Естафету обговорення концептуальних засад логістики продовжив професор кафедри логістики НАУ Кулик Володимир Антонович, обґрунтовуючи спіральну динаміку ланцюгів постачань.

Подальші спікери - Петро Ніколюк (професор Донецького національного університета ім. Василя Стуса), Олексій Горяїнов (доцент Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка), Олександр Красноштан (доцент Національного транспортного університету) та Євген Федоров (професор Черкаського державного технологічного університету) - поділилися своїми останніми дослідженнями у сфері підготовки логістичних кадрів та вирішенні актуальних задач логістичного менеджменту.

Другий день конференції проходив у вигляді студентського наукового форуму «Молодь створює логістику майбутнього» під егідою Ради професіоналів з управління ланцюгами постачання. Основою став баттл між студентським командами НАУ та «Львівської політехніки» на теми СМАРТ логістики та перспектив зеленої логістики в Україні. Це була жвава дискусія, справжні наукові дебати, майданчик вільного обміну думками та судженнями, простір легкості у спілкуванні у поєднанні із вагомим аргументуванням. Форум підтвердив думку, що наша молодь, наше студентство – розумні, амбітні, активні, цілеспрямовані, свідомі, наполегливі, сміливі, розуміючі, толерантні, мотивовані на успіх, одним словом - талановиті!!!  Спікери з бізнес-спільноти @Маргарита Романова та @Андрій Алєксєєв від CSCMP Ukraine Roundtable дозволили зробити дискусію більш практичною та бізнес-орієнтованою.

Цьогорічна конференція довела, що жодні пандемії та кризи не можуть зупинити логістику та її апологетів. Закриті кордони між країнами спонукають до активізації залучення інформаційних технологій, зокрема, технологій інтернет-конференцій. Організатори конференції щиро вдячні усім учасникам конференції, її поважним спікерам, студентам, які надихають до власного апгрейду, бізнес-партнерам, які допомагають адаптувати навчальний процес до сучасних вимог логістичного бізнес-середовища.