Історія кафедри організації авіаційних робіт та послуг

Кафедра організації авіаційних робіт та послуг створена у 2006 році (згідно наказу ректора №169/09 від 09.10.2006 р.) на базі кафедри авіаційних перевезень у зв’язку із зростанням попиту на фахівців в галузі авіації спецпризначення.

Очолив кафедру кандидат технічних наук, доцент Матійчик Михайло Петрович.

На теперішній час Михайло Петрович Матійчик є директором науково-виробничого центру НАУ «Віраж», який займається розробками та промисловим серійним виробництвом сучасної конкурентоспроможної безпілотної авіаційної техніки.

З жовтня 2011 року до серпня 2017 року кафедру очолював доктор технічних наук, професор, Відмінник освіти України та Заслужений діяч науки і техніки України Мнацаканов Рудольф Георгійович.

З липня 2018 року кафедру очолював доктор технічних наук, професор «Почесний професор» Академії цивільної авіації Рева Олексій Миколайович.

З 5 квітня 2019 року завідувачем кафедри призначено доктора економічних наук, професора Разумову Катерину Миколаївну.

Перший випуск фахівців з організації авіаційних робіт і послуг відбувся у 2011 році. У 2020 році відбувся перший випуск здобувачів вищої за ОПП «Мультимодальний транспорт і логістика». За цей час було підготовлено понад 430 кваліфікованих фахівців, які працюють на  відомих вітчизняних авіапідприємствах та зарубіжних авіакомпаніях, аеропортах, а також у державних органах управління транспортом: Міністерстві інфраструктури України, Державній авіаційній службі України тощо.

Професорсько-викладацький склад кафедри складається з дванадцяти осіб, серед яких чотири доктори наук (троє з них мають звання професора), сім кандидатів наук (четверо – мають звання доцента) і аспіранта (асистента) кафедри. Наукові дослідження співробітники кафедри ведуть за основними напрямами: ефективність виконання авіаційних робіт, розвиток мультимодальних перевезень, сервіс в авіаційній галузі.

Кафедра організації авіаційних робіт та послуг є випусковою, здійснює підготовку фахівців освітніх ступенів «Бакалавр» та «Магістр» за денною та заочною формами навчання.

Викладачі забезпечують якісну та кваліфіковану підготовку за акредитованими освітньо-професійними програми: «Бортовий супровід авіаційних пасажирських перевезень, «Мультимодальний транспорт і логістика», «Організація авіаційних робіт і послуг».

Дані освітні програми адаптовані до сучасного ринку транспортних послуг.

Випускники кафедри працюють у державних та приватних підприємствах транспортної галузі, авіакомпаніях, а також є вузькофаховими спеціалістами в галузі застосування авіації при виконанні авіаційних робіт спеціального призначення.

Кафедра здійснює підготовку кваліфікованого персоналу для підприємств авіаційної галузі, аеропортової інфраструктури, транспортно-логістичного спрямування, науково-дослідних і конструкторських організацій тощо.

Випускники кафедри підготовлені до вирішення завдань з: оптимального вибору засобів транспортування пасажирів та різних видів вантажів, авіаційної техніки та спеціального обладнання; застосування технологій виконання різних видів авіаційних робіт і послуг, в тому числі за допомогою безпілотної авіації; організації виробничого процесу виконання авіаційних робіт (планування, нормування робіт, вивчення ринку, визначення тарифів, укладення договорів на авіаційні роботи та послуги тощо).

Кваліфікація випускників зі спеціальності 275 «Транспортні технології (за видами транспорту)» спеціалізації 275.04 «Транспортні технології (на повітряному транспорті)»:

Освітній ступень «Бакалавр» – Бакалавр з транспортних технологій (на повітряному транспорті);

Освітній ступень «Магістр» – Магістр з транспортних технологій (на повітряному транспорті).