Історія кафедри організації авіаційних робіт та послуг

Кафедра організації авіаційних робіт та послуг створена у 2006 році (згідно наказу ректора №169/09 від 09.10.2006 р.) на базі кафедри авіаційних перевезень у зв’язку із зростанням попиту на фахівців з застосування авіації в різних галузях економіки.

Очолив кафедру кандидат технічних наук, доцент Матійчик Михайло Петрович.

На теперішній час Матійчик Михайло Петрович є директором науково-виробничого центру НАУ «Віраж», який займається розробками та промисловим серійне виробництвом сучасної конкурентоспроможної безпілотної авіаційної техніки.

З жовтня 2011 року до серпня 2017 року кафедру очолював доктор технічних наук, професор, Відмінник освіти України та Заслужений науковий України Мнацаканов Рудольф Гергійович.

З липня 2018 року кафедру очолював доктор технічних наук, професор «Почесний професор» Академії цивільної авіації Рева Олексій Миколайович.

З 05 квітня 2019 року завідувачем кафедри призначено доктора економічних наук, професора Разумову Катерину Миколаївну.

Перший випуск спеціалістів з організації авіаційних робіт і послуг відбувся в 2011 році. За цей час було підготовлено кваліфікованих фахівців з організації авіаційних робіт і послуг, які працюють у відомих вітчизняних авіапідприємствах та зарубіжних авіакомпаніях, аеропортах, а також у Державному департаменті цивільної авіації, Міністерстві економіки України.

Професорсько-викладацький склад кафедри складається з семи осіб, серед яких один доктор наук, професор, 4 кандидати наук, доценти, 2 старші викладачі. Наукові дослідження співробітники кафедри ведуть за напрямом дослідження ефективності авіаційних робіт, діяльності авіапідприємств та технічних засобів виконання авіаційних робіт.

Кафедра організації авіаційних робіт та послуг є випусковою, та здійснює підготовку фахівців з освітніх ступенів «Бакалавр» та «Магістр» за денною формою навчання.

Наші викладачі забезпечили якісну та акредитовану підготовку фахівців за всіма освітніми ступенями зі спеціальністю 275.04 «Транспортні технології (на повітряному транспорті)» з освітніх програм: «Організація авіаційних робіт і послуг», «Автоматика та автоматизація авіаційних робіт і послуг».

Дані освітні програми адаптовані до сучасного ринку авіаційних робіт і послуг.

Основною сферою діяльності випускників кафедри є діяльність в галузі застосування авіації при виконанні авіаційних робіт спеціального призначення.

Кафедра здійснює підготовку кваліфікованого персоналу для підприємств авіаційної галузі, аеропортової інфраструктури, підприємств оборонної промисловості України, науково-дослідних і конструкторських організацій, Державного концерну Укроборонпром, а також компаній, які виконують авіаційні роботи і послуги.

Випускники нашої кафедри підготовлені до вирішування завдань: оптимального вибору авіаційної техніки та спеціального обладнання; технологій виконання різних видів авіаційних робіт і послуг, в тому числі за допомогою безпілотної авіації; організації виробничого процесу виконання авіаційних робіт: планування, нормування робіт, вивчення ринку, визначення тарифів, укладення договорів на авіаційні роботи та послуги, тощо.

Кваліфікація випускників зі спеціальності 275 «Транспортні технології (на повітряному транспорті)»:

Освітній ступень «Бакалавр» – Бакалавр з транспортних технологій;

Освітній ступень «Магістр» – Інженер із застосування авіації в галузях економіки, науковий співробітник-консультант (транспорт).