Меню кафедри
Кафедри ФТМЛ
Наукова робота кафедри логістики
Науково-дослідна робота кафедри включає підготовку науково-педагогічних кадрів (аспірантура), індивідуальну наукову діяльність професорсько-викладацького складу (публікації та участь в науково-практичних конференціях, симпозіумах і семінарах), організацію науково-дослідної роботи студентів.
Наукова діяльність кафедри здійснюється за такими основними напрямами:
- Концептуальні засади, еволюція та методологія логістики та управління ланцюгами постачання
- Логістизація національної економіки
- Стратегічне управління ланцюгами постачання та ланцюгами створення цінностей з урахуванням викликів часу
- Транспортна і мультимодальна логістика
- Логістика транспортно-складських комплексів
- Логістика інжинірингу бізнес-процесів підприємств
- Логістичний аудит і контролінг
- Формування та розвиток транспортно-логістичних кластерів в Україні
- Авіаційна логістика та перспективи її розвитку в Україні та світі
- Новітні інформаційно-комунікаційні та smart-технології в логістиці
- Екологістика та управління замкненими ланцюгами постачання: проблеми, перспективи, міжнародний досвід
- Стратегічні сценарії розвитку логістики та логістичної інфраструктури в повоєний період відновлення України
- Проблеми підготовки професійних кадрів з логістики та ланцюгів постачання в умовах глобального конкурентного середовища
- Стан та інноваційні тренди розвитку ринку логістичних послуг в Україні та світі
Протягом десяти років на кафедрі виконується науково-дослідні та госпдоговірні роботи. Серед найбільш вагомих хотілось би відзначити:
- Розробка моделі (системи) організації транспортного обслуговування та взаємодії видів транспорту між містами та в містах-учасниках під час проведення фінального турніру чемпіонату Європи з футболу
- Розробка технічних вимог для створення інформаційно-диспетчерської системи управління процесами транспортно-логістичного забезпечення футбольного чемпіонату «Євро-2012»
- Взаємодія транспортно-логістичних систем в глобальному інформаційному просторі, яка виконувалась в рамках міжнародного науково-технічного співробітництва між Україною та Китаєм
- Механізми управління логістичною діяльністю підприємств в інформаційному просторі
- Розробка моделей, методів та інструментів інтелектуалізації логістичної діяльності в інноваційній економіці
- Формування транспортно-логістичних кластерів в Україні ПОСИЛАННЯ НА НДР
- Концептуальні засади, методи та моделі екологізації логістичної діяльності ПОСИЛАННЯ НА ДОКУМЕНТИ ПОТОЧНОЇ НДР
Виконання госпрозрахункових, держбюджетних науково-дослідних робіт
2002-2004 –”Розроблення стратегій розвитку та інтеграції підприємств на основі логістичного підходу». Замовник – Державне підприємство “Укроборонсервіс”. Вартість – 90 тис. грн. Науковий керівник – Новак В.О.
2004 – № 138-Х04 “Розроблення бізнес-плану функціонування та розвитку авіакомпанії “Україна”. Замовник – Державне підприємство “Служба адміністрації Президента”. Вартість – 60 тис. грн. Науковий керівник – Григорак М.Ю.
2004 – спільний українсько-італійський проект “Логістика і управління ланцюгами постачань”. Замовник – Італійська асоціація логістики та управління ланцюгами постачань. Вартість – близько 36 тис. Євро. Науковий керівник – Григорак М.Ю.
01.09.2005 р. – 31.12.2008. №47/11.02.04. Розробка механізмів та моделей функціонування логістичних систем на транспорті. Кафедральна (держбюджетна НДР). Науковий керівник – Григорак М.Ю. Відповідальний виконавець – Савченко Л.В.
2008. «Розробка моделі (системи) організації транспортного обслуговування та взаємодії видів транспорту між містами та в містах-учасниках під час проведення фінального турніру чемпіонату Європи з футболу» (Реєстр. номер: 01080008092, Замовник: Міністерство транспорту і зв’язку України),
2009. «Розробка технічних вимог для створення інформаційно-диспетчерської системи управління процесами транспортно-логістичного забезпечення футбольного чемпіонату «Євро-2012»» (Реєстр. номер: 01090004787, Замовник: Міністерство транспорту і зв’язку України)
2011. «Взаємодія транспортно-логістичних систем в глобальному інформаційному просторі: розробка напрямів взаємодії співробітництва транспортно-логістичних систем України та Китаю» (номер держреєстрації 0111U005841, 2011).
26.06.2012. №М\210-2012 «Взаємодія транспортно-логістичних систем в глобальному інформаційному просторі: Організаційне структурування взаємодії транспортно-логістичних систем України і Китаю в глобальному інформаційному просторі (№ ДР 0112U004607)
01.09.2011-30.06.2014. №1/11.02.04. Механізми управління логістичною діяльністю підприємств в інформаційному просторі. Кафедральна (держбюджетна НДР). Науковий керівник – Григорак М.Ю. Відповідальний виконавець – Савченко Л.В.
01.09.2014 – 30.06.2017. №91/11.02.04. Розробка моделей, методів та інструментів інтелектуалізації логістичної діяльності в інноваційній економіці. Кафедральна (держбюджетна НДР). Науковий керівник – Григорак М.Ю. Відповідальний виконавець – Донець А.Г.
02.09.2016-31.12.2019 №83/11.02.04. «Формування транспортно-логістичних кластерів (ТЛК) в Україні (номер державної реєстрації №116U0009606). Науковий керівник – Смерічевська С.В. Відповідальний виконавець – Донець А.Г., Савченко Л.В.
01.09.2020-31-12-2023 №27-2020/11.02.04. «Концептуальні засади, методи та моделі екологізації логістичної діяльності» (номер державної реєстрації №0121U100195). Науковий керівник – Гриценко С.І. Відповідальний виконавець – Савченко Л.В. ПОСИЛАННЯ НА НДР
Для активного обміну науковими досягненнями кафедрою з 2002 року проводиться щорічна міжнародна науково-практична конференція «Проблеми підготовки професійних кадрів з логістики в умовах глобального конкурентного середовища», традиційними учасниками якої є колеги з вищих навчальних закладів і громадських логістичних організацій з Італії, Німеччини, Польщі, Болгарії, Молдови, Китаю, Фінляндії. Кожна зустріч вчених, які активно працюють над розвитком теорії і практики логістики, є свого роду дискусійним клубом для обговорення нових трендів розвитку логістики в системі економічних наук, стратегічних напрямків підготовки фахівців з логістики у відповідності до змінних умов конкурентного економічного середовища та вимог ринку праці, удосконалення стандартів вищої освіти зі спеціальності «Логістика» з урахуванням світового та вітчизняного досвіду підготовки бакалаврів і магістрів, розвиток міжнародного співробітництва в сфері логістичної науки і освіти, формування єдиного європейського освітнього простору і забезпечення мобільності логістичного персоналу.
Провідні викладачі кафедри (в.о. завідувача кафедри Смерічевська С.В., професори Кулик В.А., Бугайко Д.О., Гриценко С.І., Марчук В.Є., Сумець О.О., Резнік Н.П.) здійснюють керівництво аспірантами та консультування докторантів.
Список захищених дисертацій по кафедрі логістики (Посилання на список)
Список монографій, підручників і навчальних посібників, підготовлених науков-педагогічним персоналом кафедри логістики (Посилання на список)
Студентська наука на кафедрі логістики
Студентська наукова діяльність – це діяльність майбутніх фахівців з: логістики, авіаційної логістики та глобальної логістики, спрямована на проведення наукових досліджень, розробку наукових проектів і участь у наукових конференціях та конкурсах.
Студентська наукова діяльність, яка провадиться кафедрою логістики, є важливою складовою навчального процесу, оскільки саме наука дозволяє майбутнім фахівцям набути навичок наукового дослідження, розвинути творчий потенціал і підготуватися до майбутньої професійної діяльності.
Студентська наукова діяльність здійснюється кафедрою в таких формах:
- Наукове дослідження: студент самостійно або в команді проводить дослідження з певної наукової проблеми.
- Науковий проект: студент розробляє науковий проект, який спрямований на вирішення певної практичної проблеми.
- Участь у наукових конференціях та конкурсах: студент представляє свої наукові дослідження або проекти на наукових конференціях та конкурсах.
Студентська наукова діяльність має важливе значення, оскільки вона:
- Розвиває наукові інтереси і творчий потенціал студентів.
- Надає студентам навички наукового дослідження.
- Готує студентів до майбутньої професійної діяльності.
- Дає можливість студентам отримати досвід участі у наукових конференціях та конкурсах.