Меню кафедри

Кафедри ФТМЛ

Історія кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності підприємств

У 1994 році в КІІЦА, для підготовки фахівців нової спеціальності “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”, на базі кафедри управління та ефективності виробництва, була створена випускова кафедра “Менеджменту зовнішньоекономічної діяльності підприємств”. Очолив кафедру відмінник Аерофлоту та відмінник освіти України, кандидат економічних наук, професор Родченко Василь Васильович. 

З 2 січня 2002 року до 22 грудня 2016 року кафедру очолювала кандидат економічних наук, професор, Відмінник освіти України Новак Валентина Олексіївна.

З  23 грудня 2016 року до 1 жовтня 2018 року завідувачем кафедри працювала доктор економічних наук, професор, Відмінник освіти України Ільєнко Оксана Вікторівна.

З листопада 2018 року завідувачем кафедри призначено доктора економічних наук, професора Кириленко Оксану Миколаївну.

Перший випуск спеціалістів з менеджменту ЗЕД відбувся в 1996 році. 

Перший склад кафедри

За цей час було підготовлено більше 1800 фахівців з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, які працюють у відомих вітчизняних та зарубіжних авіакомпаніях, аеропортах, а також у Державному департаменті цивільної авіації, Міністерстві економіки України, комерційних банках, страхових та туристичних компаніях, тощо. 

Склад кафедри у 2003 році

Випускники отримують фундаментальну підготовку в області управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємств, а також спеціалізовану підготовку з організації, планування та управління діяльністю організацій, фірм, підприємств та їх підрозділів. Ці спеціальності спрямовані на підготовку фахівців з принципово новим соціально-економічним мисленням, які добре розуміють проблеми організації, планування, контролю та управління зовнішньоекономічною діяльністю, глибоко, перспективно і системно здатні знаходити різні варіанти рішень, оцінювати їх і вибирати оптимальні, брати на себе відповідальність за реалізацію цих рішень. 

Склад кафедри у 2013 році

Кваліфікація випускників зі спеціальностей:

“Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності” – економіст-менеджер з зовнішньоекономічної діяльності;

“Менеджмент організацій і адміністрування” – менеджер (управитель) з адміністративної діяльності.

“Менеджмент авіакомпаній та аеропортів”  – менеджер (управитель) авіакомпаній та аеропортів.